DLACZEGO NIE UDAJE MI SIĘ WYTRWAĆ W POSTANOWIENIU?

Czy noworoczne postanowienia są do kitu?
Co roku składam sobie na nowy roku obietnicę, że zrobię to, zrobię tamto, przestanę robić jeszcze coś innego i że w ogóle to się zmienię…

Dlaczego to nie działa, dlaczego ciągle zawodzę i z noworocznych postanowień wychodzą nici?

Jest kilka przyczyn i można z nimi walczyć.

JAK?

1) Stawiamy sobie zbyt wiele postanowień na raz: zapiszę się na siłownię, schudnę, rzucę palenie, zacznę uczysz się języków… Dlatego nasza silna wola szybko się wyczerpuje i żadnego postanowienia nie udaje nam się zrealizować.

CO ZROBIĆ? Wybierz jedno i na nim się skup. .. tylko na tym jednym…

2) Źle stawiamy sobie cele lub nie szukamy celów prawdziwych, tylko zadowalamy się celem powierzchownymi. Dlatego, tak na prawdę, nie dążymy do ich realizacji, To nie są nasze cele.

CO ZROBIĆ? Jak znajdziesz cel, to zadaj sobie pytanie “ale dlaczego właśnie taki? O co tak na prawdę mi chodzi? Po co?”. Zadawaj sobie to tytanie tak długo, aż dojdziesz do celu. Np. Chce zapisać się na siłownie….-> ale dlaczego? -> bo chce stracić brzuszek -> ale po co? -> by być bardziej męski -> ale po co? -> bo chce znaleźć dziewczynę. … no i dopiero teraz wiesz, co tobą kieruje i masz szansę odnieść sukces.

3) Nie szukamy wsparcia, zrozumienia i pomocy u innych. Wiec? Ty chcesz przejść na dietę, a żona właśnie ugotowała golonkę. .. i klops.

CO ZROBIĆ? Komunikować postanowienie najbliższym i prosić ich o pomoc, zrozumienie i dostosowanie się. Wtedy jest szansa.

Tych przyczyn jest jeszcze oczywiście wiele. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej i w końcu wytrwać w swoim postanowieniu, zmienić się, skontaktuj się ze mną.

Skontaktuj się ze mną...

Potrzebujesz więcej informacji, motywacji? Chcesz się rozwijać, ale nie możesz się zdecydować? A możesz chcesz tylko porozmawiać?

Sprawdzimy jakie masz potrzeby i  określimy w jaki sposób mogę Ci pomóc, byś jutro był lepszy od siebie “z dzisiaj”.

TAK, chcę się skontaktować ...