Odpowiedź na to pytanie wydaje się być oczywista. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo ten doping kibiców jest ważny.

KIBICE TO PRZECIEŻ 12 ZAWODNIK

…Tak mówi się na meczach piłki nożnej. To często kibice decydują o zwycięstwie lub porażce danej drużyny.

A jak to jest w bieganiu?

Identycznie. Jakby nie patrzeć jednym z kryteriów, pod kątem którego ocenia się zawody sportowe jest atmosfera. Najczęściej to właśnie one decyduje o tym, czy dane zawody polubimy czy nie, czy chcemy wrócić na dany bieg czy nie. Jeżeli ta atmosfera jest suuuper to nawet nie będziemy marudzić gdy osiągnięty wynik nie będzie na miarę naszych oczekiwań.

Dobry doping kibiców potrafi ponieść Cię jakbyś leciał, a nie biegł. Dobry doping kibiców sprawi, że dostaniesz nowej super energii i potrafi sprawić, że przebijesz ścianę na maratonie.

Dlatego, jeżeli akurat nie biegasz to wykrzesaj z siebie odrobinę zapału i dopinguj by dodać zawodnikom extra energii ;-). Tak jak ja. Na ostatnim Półmaratone Wałbrzyskim nie było mi dane stanąć na linii startu, ale mimo wszystko postanowiłem stanąć na wysokości zadania i zagrzewać moich braci i siostry biegusiowe do boju. Chyba się udało 😉

A Wy jak? Lubicie kibicować?