CO MOŻNA ZROBIĆ Z AGRAFKĄ?

Można coś spiąć,
Można kogoś rozbawić, np. opowiadając suchara o 2 Agrafkach co szły przez pustynię… he he

Ale co to jest AGRAFKA w bieganiu i do czego się przydaje?

Agrafką nazywa się nagły zawrót trasy biegowej o 180 stopni. Biegniemy gdzieś i po dobiegnięciu do jakiegoś punktu zawracamy.

A jak wykorzystać taką AGRAFKĘ na treningu na własną korzyść?

Piszę o tym w mojej książce: “Z biegiem marzeń”.

1) Łatwiej jest zaplanować trasę, zwłaszcza gdy masz do przebiegnięcia jakiś określony dystans. Na przykład chcesz przebiec dzisiaj 8 kilometrów. Robisz to wiec tak: biegniesz 4 kilometry w jedną stronę, robisz agrafkę, czyli zawrót, i wracasz po tej samej trasie 4 kilometry do domu.

2) Jest to też ciekawa technika, gdy zależy ci na wydłużaniu dystansu. Jest bardzo motywująca i dzięki niej bieganie jest jeszcze bardziej ciekawe.

Biegniesz w jedną stronę swoją starą trasą i dobiegasz w końcu do miejsca, w którym powinieneś zawrócić, ale nie robisz tego… tylko biegniesz jeszcze kawałek dalej.

Na przykład do kolejnego drzewa lub do kolejnego zakrętu, żeby zobaczyć co za nim jest, albo za następny budynek i dopiero wtedy zawracasz.

Dzięki temu ta sama trasa, biegana nawet kolejny raz z rzędu, będzie interesująca. Zawsze na końcu, to znaczy na zawrocie, będzie do odkrycia coś nowego.

3) Jest jeszcze jeden megatyczny efekt psychologiczny AGRAFKI związany z punktem 1 … ale o tym w następnym poście 😉

Jeżeli chcesz wiedzieć jak wykorzystać AGRAFKĘ do motywowania siebie w trudnych chwilach, to daj like, a ja niedługo o tym napiszę.

 

Komin "Z kanapowca na sportowca"

Komin “Z kanapowca na sportowca”